Görenlerin Aklı Durdu! Pet Şişe Suyun Fiyatı Tam 313 TL

Türkiye’de enflasyonun sebep olduğu ekonomik dalgalanmalar sonucunda bir pet şişe suyun fiyatı şaşkınlık yarattı.

Gıda ve içecek sektöründeki yüksek fiyatlar birçok kişiyi zorlarken, son gelişmeler hayret verici boyuta ulaştı. Tatil beldelerinde tost, pizza, hamburger ve lahmacun gibi yiyeceklerin pahalı olmasından yakınanlar, İstanbul’un kalbinde bir küçük pet şişe suyun 313 TL’ye satıldığını öğrenince adeta şok oldu.

PET ŞİŞE SUYA 313 TL ETİKETİ

İstanbul’daki Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bir küçük pet şişe suyun fiyatı büyük dikkat çekti. Etikette 9 Euro olarak belirtilen su, vatandaşlara 313 TL’ye satılarak sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Havalimanlarındaki yüksek fiyatlara alışkın olanlar bile bu duruma şaşırırken, sosyal medyada büyük tartışmalar başladı. Birçok kişi bu fiyatlandırmanın makul olmadığını, diğer ülkelerde aynı suyun çok daha uygun fiyatlara satıldığını belirtti.

“DÜNYANIN EN PAHALI ŞEHRİNDE BİLE 2 FRANK”

Pet şişe suyun 9 Euro, yani 313 TL olarak fiyatlandırılması sosyal medyada büyük tepki topladı. Bir sosyal medya kullanıcısı, aynı suyun Zürih Havalimanı’nda 2 frank olduğunu belirterek şu yorumu yaptı:

“Bütün havalimanlarında pahalı diyecekler için; dünyanın en pahalı şehri Zürih Havalimanı’nda bu su 2 frank.”

Bir başka kullanıcı ise ironi yaparak, “Yalan haber! Fiyat 350 TL, indirimli fiyatı 313 TL, lütfen daha dikkatli haber yapalım” dedi.

Pek çok kullanıcı da “Su da mı içmeyelim” diyerek tepkisini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x