Acun Ilıcalı’dan Aziz Yıldırım’a salvolar: Fenerbahçe Kulübü’ne iftira atamazsın! ‘Hiç mi vicanın yok’

Fenerbahçe Kulübü’nde pazar günü gerçekleştirilecek seçimde Ali Koç’un yönetim kurulu aday listesinde yer alan Acun Ilıcalı suskunluğunu bozdu. Acun Ilıcalı, Aziz Yıldırım’la ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Sports Digitale’e yaptığı açıklamada Mert Hakan Yandaş’ın sözleşmesine dair konuşan Acun Ilıcalı dikkat çeken sözleri dile getirdi.

Acun Ilıcalı’nın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

– ‘Koyu bir Fenerbahçeliyim’ demek ‘başka takımlar kahrolsun’ demek değil. Futbolun paylaşarak güzel olduğunu düşünen bir Fenerbahçeliyim. Hepimizin Türk futbolu olarak aynı yerde rekabeti yaşayıp şampiyon olan bir takımın ortaya çıkmasını dileyen bir Fenerbahçeliyim. Her zaman elimden geldiğince Fenerbahçe’ye yardımcı olmaya çalışıyorum.

– Ali Koç ile bir dostluğumuz vardı. Başkan olduktan sonra Beni daha çok Fenerbahçe dünyası içinde tutmaya başladı. Fenerbahçe için bir şey istediğinde koşa koşa geldim. Taraftarın uzun süre şampiyonluk hasreti yaşaması, buna ben de dahilim tabii ki… Başkanımıza ‘ne düşünüyorsun’ dediğimde bana anlattığı beni çok heyecanlandırdı. Yönetim kurulunda çok önemli isimler olacağını söyledi. Branco’yu da herkes tanıyor zaten. Birlikten kuvvet doğar. Benim faydam ne olacak o önemli. ‘Ben operasyon adamıyım’ dedim başkanıma. ‘Beni o şekilde kullanacaksan çok faydalı olurum’ dedim. O da öyle düşündüğünü söyledi.

– Sağlıklı insanlar, takımını tutan birinin takımına destek olan birinden rahatsız olmaz. Bundan rahatsızlık duyuyorsa kafada bir problem var demektir. Ben yaptığımın yanlış olduğunu düşünmüyorum. İzlemek istemeyen izlemeyebilir. Ben hiçbir zaman Galatasaray’ı destekleyen kimseye farklı bir düşünceyle bakmadım. Acaba Acun Fenerbahçeli yönetici olarak öne çıkınca zarar görür mü? Ticari durum var, kanallar var. Ben hiçbir zaman buradan bakmadım. Maddi kayıpmış şuymuş buymuş beni hiç ilgilendirmedi. Hayatımda Allah’tan başka korkum olmadı. Zaten sağlıklı insanlar takımını tutan birinin destek olmasından rahatsızlık duymaz. Böyle insanların ticaret hayatımda da yer almasını istemiyorum zaten. Ben Fenerbahçeliyim, stadının kapısında yatmışlığım var ve tuttuğum takıma destek oluyorum. Rahatsız olan seyircilerimiz de bizi seyretmesin.

– Fenerbahçe benim damarlarıma işlemiş. Önceliğim tabii ki Fenerbahçe olacak. Bu bir tutku, bunu anlatamam. Ben bizim taraftarımızın farklı olduğunu düşünüyorum. Beni tribünlere çağırdıklarında inanılmaz duygular yaşıyorum.

– Başkanımızla birbirimizi tamamlıyoruz. Çünkü iki ayrı insanız. İki ayrı insanlar verim artar. Bu ilişkide ikimizin çok farklı yanları var. İkimizin tek ortak düşüncesi Fenerbahçe’nin çıkarlarıdır.

– Ali Koç geldiği gün Fenerbahçe 621 milyon euro borçtaydı. Fenerbahçe’nin stat geliri önden alınmıştı. Olduğu dönem boyunca stat geliri hiç alamadı. Onun dışında borç var. Borç faiz demektir bizim gibi ülkelerde. Bunun faizi yok mu? Bu takımın geliri ne olacak da ne yapacaksın. Dünyanın batma riski en yüksek kulübü seçilmiş. Aziz Yıldırım döneminden bir enkaz Ali Koç’un üstüne kalmış. Bu enkazı almış, 3 sene boyunca bunu nasıl düzeltirim diye uğraşmış ve son 2 senede bunun meyvelerini aldı. Ali Koç’tan beklediğimiz yıldızlar gelmeye başladı.

– Aziz Yıldırım, kulübü bıraktığı gün Fenerbahçe’nin kadro değeri 75 milyon euro. Beşiktaş’ın o anki değeri 123 milyon. Aziz Yıldırım’ın bıraktığı Fenerbahçe bu… Bu bir gerçek! 2018’de 621 milyon euro borcumuz var, 75 milyon euro kadro değerimiz var. 2024’te borç indi 300 milyon euroya kadro değeri çıktı 200 milyon euroya. Ali Koç da çok hata yaptı ama kötü niyetli hata yapmadı. Fenerbahçe’nin çıkarlarını kasten zedeleyecek hata yapmadı. Kulübü tefecilere peşkeş çekmedi. Önden para alıp 20 milyon dolarını buhar etmedi.

– Aziz Yıldırım’ı anlayamıyorum. Ne zaman başkan değişti, Aziz Yıldırım bana düşman oldu. Aziz Yıldırım varken de kulübe yardım ediyordum. 5-6 güne kadar benle hiçbir problemi yokken şimdi akla hayale sığmayacak iftiralarda bulunmaya başladı. Hiç mi vicdanın yok?

– Aziz Bey, bana iftira atabilirsin. Ama Fenerbahçe Kulübü’ne iftira atamazsın. İrfan Can transferinde kulübü şikayet ediyorsun. Şimdi de ‘Menajere açıktan para verdiler’ diyorsun. Fenerbahçe taraftarı bunları unutmaz.

– Jose Mourinho, ‘Aziz Yıldırım’ın verdiği parayı vermek zorunda değilsiniz’ dedi.

– Aziz Yıldırım, Dominika’daki insanların pasaport olayını Dominik Cumhuriyeti zannetmiş… Aynı ülke bile değil! Hayatımda hiç o ülkeye gitmedim. Dominik pasaportunun herhangi bir esprisi yok. Bana yapılanı başkası yapsa çok ağır konuşurum ama sonuçta Fenerbahçe başkanlığı yapmış birine bir şey söylemek istemiyorum.

“Branco, Aziz Yıldırım ile beraber çalışır mı?”

– Aziz Yıldırım’ın bu ifadesi Mario Branco’ya ulaşmış. Branco bana ‘Ali Koç yoksa ben de yokum’ dedi.

– Jose Mourinho’nun tek düşündüğü şey seçim şu anda. Beni aradı, ‘seçim nasıl gidiyor’ diye sordu. İnşallah hep birlikte mutlu oluruz.

– Seçimden önce oyuncu açıklamak büyük yanlış. Jose Mourinho inanılmaz bir kadro düşünüyor. Hocamızın hassas olduğu konu takımımızı yavaş buluyor, hızlandırmak istiyor. Ofansta bir hız eksikliğimiz olduğunu düşünüyor. Bununla ilgili öyle isimler var ki.. Branco isimler gösteriyor, çok şaşırıyordu. Bu isimler doğru isimler. Seçim kazanacağız diye 5 güne transfer getirmek mi yoksa Avrupa’da bizi başarıya götürecek transferler mi? Başkanımız dürüstlükten artık başka evreye geçmiş. Hayalini söylemeyi suç zannediyor. Bunu söyleyip yapamazsak hayal kırıklığı olur diye düşünüyor.

– Fenerbahçe’ye çok iyi isimler gelecek. Büyük bir kadro kuracağız. Bu sene Şampiyonlar Ligi’ne katılır mıyız onu bilemem. Bizim masadaki konumuz; bu seneki Şampiyonlar Ligi değil. Seneye şampiyonluk, sonraki sene şampiyonluk, sonraki sene bir daha şampiyonluk.

– Hocamız Szyamanski’ye bayılıyor. Mourinho bize ‘Szymaski’i izlediğim keşke benim takımımda olsa dediğim bir oyuncuydu’ dedi. Bizim kadromuzda olmasına çok şaşırdı. ‘Sizde olduğunu görünce acayip mutlu oldum’ dedi.

– Takımın kadro değerini 250 milyon euroya çıkarmak istiyoruz. Mevcut kadromuz zaten bir kez mağlup olmuş. Bu kadronun üzerine yıldızlar getirildiğini ve üzerine de Jose Mourinho’nun getirildiğini düşünün. Derler ya ‘yuh artık’ diye olay bu!

– ‘Türkiye’ye gelmez’ denilen süper yıldızlar gelecek. Hepimizin rüyası gerçek olacak.

– 4-5 tane büyük yıldız transfer edeceğiz. Bunun için gücümüz de konsantrasyonumuz da var. Murat Ülker’in gönlü bizimle, konuşuyoruz sürekli. Kendisiyle iyi bir ilişkimiz var. Futbol ve Fenerbahçe’ye aşık. Hull City’de Philogene’i onun sayesinde aldık. Hull City’de Philogene’i aldıran Murat Ülker, Fenerbahçe’de neler yapar bir düşünün.

– Taraftarımız şu tuzağa düşmesin. Bizim taraftarımız cin gibi. Gençler bize futbol dersi verir. Fred geldi mesela dünyanın en iyi oyuncusu mu değil ama Fenerbahçe’yi üst seviyeye taşıdı.Böyle bir güç hiçbir dünyada olamaz. 25 milyon taraftar ne demek! Mario Branco bana ‘benim ülkemin nüfusu 10 milyon’ dedi.

– Hocamız ve kadroyla eski Kadıköy’ü geri getireceğiz. Öyle bir kadro olacak ki… İnsan yerinde oturamayacak. Olympiakos maçında son yılların en iyi taraftarı vardı. Demek ki o potansiyel var. Kadroyu kur, hocanı koy kenara bak o zaman taraftar ne oluyor.

– Gerard Pique, ‘waoww Mourinho’ diye bana mesaj attı. Pierre Van Hooijdonk’dan da mesaj geldi.

– Taraftarımızın takıma olan katkısını artırmak istiyorum. Ekonomiyi güçlendireceğiz ama sağlam güçlendireceğiz. Bu kulübün sahibi Fenerbahçeliler. Bunun için projeler önemli. Aklımda bir medya projesi var… Seçilirsek yılda 20-25 milyon euro gelir bekliyorum. Oradan 20, oradan 10, oradan 5 milyon euro derken bu paralar toplanır zaten.

– Fenerbahçe’nin önünü kesmek için bir mücadele verildi. Ben her takımın adalet istediğini düşünüyorum. Bir kesim bunu istiyor. Benim derbi hayatımdaki en büyük katliam Galatasaray derbisinde oldu. Ben bunu söylediğimde Galatasaray düşmanlığı yapıldı diyorlar. Herkes adalet istiyor. Ben 30 senedir 25. dakikada bu şekilde atıldığını görmedim.

– ‘Fenerbahçeli ile Galatasaraylı neden görüştü’ diyen futbola lanet olsun. Niye görüşmeyelim. Yenelim, şampiyon olalım. Niye böyle bir dünyayı kovalamıyoruz. Ben futbola huzur ve barış getirmeye çalışacağım.

– Mert Hakan Yandaş kalacak gibi düşünüyorum. Şu anda konuşulan bir konu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x